1. Kupującemu będącemu konsumentem przysługuje prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży bez podania przyczyny (co do wszystkich bądź tylko niektórych produktów objętych taką umową) zawartej na odległość ze sprzedawcą, w ciągu 14 dni od dnia doręczenia produktu kupującemu lub wskazanej przez niego osobie, na zasadach określonych w ustawie o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r., tj. z 13 grudnia 2018 r. (Dz.U. 2019 r. poz. 134 ze zm.). Dla dochowania 14-dniowego terminu odstąpienia od umowy, wystarczy, aby kupujący wysłał oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży przed upływem tego terminu.

 2. Kupującemu będącemu konsumentem nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży m.in.:
  - produktu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta bądź produktu w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  - w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb, w tym produkty na indywidualne zamówienie.

 3. Kupujący może złożyć oświadczenie o odstąpieniu w dowolny sposób, także przy użyciu wzoru odstąpienia od umowy, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Rekomenduje się złożenie oświadczenia o odstąpieniu drogą elektroniczną na adres kontakt@anava.com.pl. W przypadku złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, sprzedawca potwierdzi niezwłocznie otrzymanie informacji o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną.

 4. W ciągu 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży, kupujący powinien odesłać zwracane produkty na adres: Tomasz Dunowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Communication Experts Tomasz Dunowski, ul. Krótka 1, 11-400 Kętrzyn. Kupujący ponosi w całości koszty odesłania produktów do sprzedawcy.

 5. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.

 6. W razie skutecznego odstąpienia od umowy sprzedaży, umowa sprzedaży jest uważana za niezawartą.

 7. W przypadku skorzystania przez kupującego z prawa do odstąpienia od umowy, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez sprzedawcę oświadczenia o odstąpieniu, sprzedawca zwróci kupującemu całość zapłaconej ceny i kosztów dostawy przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył kupujący, chyba że kupujący wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu. Zwrot kosztów dostawy nie dotyczy dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez konsumenta sposobu dostarczenia zamówienia, innego niż najtańszy zwykły oferowany przez sprzedawcę sposób. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od kupującego do chwili otrzymania produktu lub dostarczenia przez kupującego dowodu jego odesłania.

 8. W celu uchylenia wątpliwości wskazuje się, że w przypadku kupujących nie będących konsumentami, nie stosuje się postanowień o odstąpieniu od umowy sprzedaży wskazanych w punktach 5.1-5.7 regulaminu.Dokumenty do pobrania:

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległośćPOBIERZ I WYDRUKUJ FORMULARZ ZWROTU


Newsletter

Zapisz sie do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!

Konto użytkownika

Załóż konto, aby być na bieżąco z naszą ofertą. Poinformujemy cię o nowościach i aktualnych promocjach

Zaloguj się Zarejestruj się